Jeanne Kalogridis – Ben Mona Lisa PDF EPUB ekitap

2015-05-15-19-48-17-yandex-disk-google-chrome

Tehlikeli derecede baştan çıkartıcı tutkulu bir kadın.
Aşk, İhtiras,İhanet
Kalogridis, okurlara ortaçağın karanlık entrikaları içinde kaybolacağı nefis bir tarihi roman ziyafeti sunuyor.

Ortaçağın en karanlık ve kasvetli döneminin yaşandığı 1478 yılının Nisan ayında Floransayı yöneten Medici hanedanının reisi Lorenzo de Medicinin erkek kardeşi yakışıklı genç Giuliano de Medici, dünyaca ünlü görkemli Duomo katedralinde suikasta kurban gider. Korkunç cinayet şehirde büyük bir şok yaratmış ve etkisi dönemin ünlü ressamı Leonardo da Vinciden heykeltıraş Michelangeloya ve şehrin önde gelen yün tüccarının olağanüstü güzellikteki kızı Madonna Lisaya kadar uzanmıştır.

Bu olayın üzerinden on yıldan fazla bir zaman geçmiş ve Floransa çılgın bir rahip olan Savonarolanın karanlık yönetimi altına girmiştir. Nefes almanın bile neredeyse yasak olduğu şehirde sanatın büyük bir günah olduğunu savunan rahip, meydana hazırlattığı büyük ateşte halkı evlerinde barındırdığı muhteşem eserleri yaktırmaya zorlamış, karşı çıkanları gözlerini kırpmadan ölüme yollamıştır. Bu arada zengin yün tüccarının tek kızı olan Lisa, tüm erkekleri baştan çıkartan bir güzelliğe sahiptir. Ve yıllar önce suikasta kurban giden amcasıyla aynı adı taşıyan yeğeni genç Giuliano de Medici ile büyük bir aşk yaşamaya başlar. Ancak bu aşkın ona ve çevresindekilere çok büyük zarar ve uğursuzluk getireceğini, bir vahşet ve ihanet çemberinin kıskacı içine çekileceğini bilmemektedir.
“Krallık gücünün ve tutkunun bir karışımı olan, dramatik bir hikaye.”
-Publisher Weekly
“Kesinlikle tavsiye ediyoruz… Kalogridis Rönesans döneminde Floransanın artistik ve politik ortamını canlı bir şekilde betimliyor.”
-Library Journal

Sayfa Sayısı: 464
Baskı Yılı: 2009
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

sütun pdf

Keyifli Okumalar Dileriz ..

%d blogcu bunu beğendi: