Gilbert Sinoue – Gökyakut Kitap PDF EPUB ekitap

0f4afc78-f1aa-46b3-9234-310a8a918ae6-1

XV. yüzyılın sonlarına doğru İspanya. Yarımada’nın Hıristiyanlar tarafından tekrar ele geçirilmesi için sürdürülen iç savaş yılları. Engizisyonun bu yönde şiddet kullandığı, her türlü siyasi entrikanın döndüğü bir ortam. Din değiştirmeyenlerin işkence edilerek meydanlarda yakıldığı korkutucu bir dönem.

Bir haham, bir rahip ve bir İslam alimi şeyh, kendilerine ortak dostları Aben Baruel’in yakılmadan önce bıraktığı planın parçaları olarak bir araya gelirler. Baruel bu üç din için temel sayılabilecek bir “tablet – kitap” ve onları buna ulaştıracak bir yol bırakmıştır. Bu sadece, kendileri gibi bu üç din hakkında derin bilgi sahibi olunduğunda varılabilecek bir hedeftir. Her üç dinin de kutsal ayetleri içersine şifrelenmiş bir yol… Bu farklı inançlardaki üç kişiyi birbirine mahkum eden bir bilmece… Diğer taraftan arkalarında her an ölümün nefesini hissetmelerine sebep olan Engizisyon ve ajanları…
Kitaba ulaşmak için konulmuş bilmecelerin aşama aşama çözülmesinin verdiği heyecan, bilinmeyenin gizemli çekiciliği okuyucuyu sürüklemektedir.

Sayfa Sayısı: 552
Baskı Yılı: 2006
Dili: Türkçe

pdf-kitap-indir-300x682

Keyifli Okumalar ..

%d blogcu bunu beğendi: